BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

FACEBOOK’OLOGIJA

”Jei Tavęs nėra čia, vadinasi Tu neegzistuoji” - toks (ne)oficialus Facebook’o devizas laukia mūsų netolimoje ateityje. Kai aš prisijungiau prie FB  buvo 100 mln. vartotojų šiandien jų jau apie 850 mln. Kiek iš jų šunų, kačių ir realių žmonių mums paprastiems mirtingiems neduota žinoti. Bet galbūt pats Markas Zuckerbergas jau žino tai seniai.

Noriu pakalbėti apie Facebook’ologija - ateities mokslą ir religiją viename, mūsų egzistenciją virtualybėje. Kaip žinia pirmieji facebookologai dirbs (o gal jau dirba ?) slaptosioms tarnyboms ir korporacijoms. Aišku kai ši yla išlys iš maišo, šis  mokslas bus pradėtas dėstyti prestižiniuose universitetuose. Jo studijos kainuos pasakiškus pinigus, aišku laikui bėgant kainos kris ir galbūt viena diena bus prieinamas net išrinktiems varguoliams. Taigi kiekviena kompanija turės savo facebookologus, kurie pasitelkę specialias programas - analizuos būsimų darbuotojų kandidatūras nuo A iki Z :  jų lojalumą, įpročius, charakterio savybes ir kitus parametrus. Užteks jiems patikrinti  jūsų patalpintą nuotrauką - ir iš jūsų akių bus nustatytas  girtumo laipsnis ar kokias nelegalias medžiagas jūs vartojote tuo metu. Taigi kas ruošiatės pasukti į didžiąją politiką, išlikite jau dabar morališkai švarūs, jūsų priešai nesnaus ir visada pasinaudos  kompromatu. Žinoma visada bus galimybė nuslėpti praeities nuodėmes už didelius pinigus.

Ši žavioji ateitis jau prasidėjo !!! Jos pirmuosius žingsnius jau matome dabar. FB sukūrė šauniąją ”Laiko juostą”, kurioje laikas fiksuojamas prieš fb erą ir jos eros metais. Ką tu veikei prieš šią erą, savo nuožiūra  savanoriškai daliniesi informacija, kartais padedamas draugų, kurie net neatsiklausia tavo leidimo dėl informacijos konfidencialumo. O kai tu tapai šios bažnyčios nariu  - tavim jau pasirūpino ! Tu gali atsekti kiekvieną savo žingsnį kuomet peržengei šios šventyklos duris,  bet ne tik tu vienas !!! JIE seniai žino kiekvieną tavo  žingsnį čia, nes ši informacija amžina. Mes atėjome čia savo valia iš pradžių dažnas vedamas mados klyksmo, vėliau spiriami realybės. Įbridus į šią upę iš jos nebeįmanoma išlipti. Galima išeiti laikinai, bet visada durys atviros grįžimui.  Mes tapome virtualiai nemirtingi -   taip mes pardavėm save Matricai.

Jau dabar  tėvai kuria savo kūdikiams jų anketas, kurie  turi savo foto albumus, draugų ratą ir netgi savo mėgstamus filmus. Puikus kąsnelis -  pedofilams ! Nesu dorovės policijos pareigūnas, bet pasakysiu tiesą - tai nėra (dar) legalu, nes vartotoju galima tapti tik nuo 13 metų. Bet tas netrukdo mano vienuolikamečiui pusbroliuj, tapti 21 metų vaikinu ir gyventi normalų socialinį gyvenimą. Arba kitam padirbėti pasaulinio lygio kompanijoje, baigti universitetą, būnant tik aštuniolikos, o realybėje - žinoma dar tebetrinti mokyklos suolą :) Nes internetas - tai laisvė, žmonės išreiškia save kaip nori ir moka, deja nebeilgai… Nebeliks jokių kaukių, po kuriomis mes taip mėgstame slėptis - tik realūs žmonės ! Jau dabar FB identifikuoja žmones, štai jums gyvas pavyzdys Salmanas Rushdis ”Šėtoniškųjų eilių” autorius. Visagalis FB savavališkai pervadino jo anketą į Ahmedą Rushdį (taip įrašyta jo pase). Rašytojas laimėjo kovą prieš šią korporaciją ir susigrąžino vardą kokiu jis nori vadintis. Bet kiek ilgai tęsis ši demokratija - laikas parodys !

Jau dabar mes esame verčiami ‘’savanoriškai” identifikuoti save. Pavyzdžiuj tik su savo FB anketa, galite užsiregistruoti tokioj svetainėj kaip Spotify. Ir visi žiopliai (sorry jūsų draugai) mato, ką tu klausai šiuo metu :) FB korporacija šią identifikaciją motyvuoja tokiais gerais norais, kaip pavyzdžiui supaprastint apsipirkinėjimą internete. Neverta net minėti, kad tai padės užkirsti kelią būsimiems nusikaltimams, sumedžioti pedofilus ir potencialus teroristus.

Šviesioje ateityje  FB korporacija geranoriškai pasirūpins žmonėmis. Vos tik užgimus naujai gyvybei - bus užvedama byla su visais individo parametrais (akių spalva, svoris, ūgis, kraujo grupė) ir jo defektais. Tad vaikams nebereiks mamos klausti: Kelintą valandą jie gimė ? Ar kas jo tėvas. Ši informacija bus įvesta į žmogaus biometrinį pasą ar ID kortelę, bet šias atgyvenas su laiku pakeis mikročipai. Girdėjau jau dabar tokius turtuoliai siuvasi sau po oda. Iš pradžių varguoliams tai bus mados klyksmas, vėliau deja priverstinė procedūra.

Mes jau dabar esame pratinami prie šios ateities. Atsiverskite savo veidaknygę ! Asmeniniame profilyje matote - ”Gyvenimo įvykis”. Grafoje ”Darbas ir išsilavinimas” - jums siūloma įsirašyti, kada ir kur moketės, kokią specialybę įsigijote, kur dirbote, kada išėjote į pensiją. Ateityje pažadu, to jums tikrai nebereikės pildyti - už jus tikrai tai padarys atsakingieji asmenys (mokytojai, dėstytojai, darbdaviai) !

Kiekvienam žmogui sakraliniame skyrelyje ”Šeima ir santykiai” dar smagiau. Jums nuoširdžiai siūloma išlieti savo širdį: Pirmasis susitikimas (gali būti ir pirmasis pasimatymas - tai taip romantiška), nauja draugystė, susižadėjimas, vestuvės… Ateityje apie pirmąjį pasidulkinimą, žinos ne tik akto dalyviai, bet ir Centras, nes susijungus kūnams mikročipai perduos informaciją. Nebloga prevencija prieš išprievartavimus… ”Vaiko gimimas”, ”Naujas šeimos narys” - čia viskas aišku, kaip 2 x 2. ”Naujas gyvūnas” - mūsų mažieji draugai, niekada jau nepabėgs nuo mūsų, nes mes visada žinosime jų lokaciją. Tereikės nusipirkti aplikaciją ”Kur mano šuo (katinas ar gyvatė)”. ”Santykiu pabaiga” - mes vis dar iš dalies kontroliuojame šią informaciją. Kartais mūsų ex išrėkia visam pasauliui apie išsiskyrimą - kiekvienas turi teisę išlieti savo širdgėlą ! Nebūsiu moralistas - medalis turi dvi puses - vieniems šis afišavimas  nepatinka, kitiems reikia užuojautos. Tai žmogiška - tai šventa ! Manau nebeilgai tęsis ši betvarkė ir visagalė  FB bažnyčia padarys tam galą - visi tapsime morališkai išlaisvinti, skaistūs - bus padarytas galas neištikimybei ? ”Mylimojo praradimas” - netgi į šią šventą žemę veržiasi FB siūlydamas savo servisą, kaip koks antkapių kontoros pardavėjas iš Remarko ”Juodojo obelisko” besisukinėjantis laidotuvėse. Anksčiau koks nors žmogutis pareikšdavo visam svietui, kad mirė jo mylima močiutė (kad sulauktų žmogiškos paguodos iš draugų) ir net aš jo draugo draugas apie tai sužinodavau, nors man tai nei šilta nei šalta. Ciniškai pradėsiu: Žmonės miršta kasdien, bet ne artimieji  - žmogiškai pabaigsiu… Kai mirtis bus automatizuota, mes tiksliai žinosime kada paliko šį pasaulį mūsų artimieji. Centras mus informuos !? (Galbūt ne visada pvz. valstybės saugumo sumetimais).  Tuomet mus užplūs užuojautos ir palaikymo žinutės. Turėtų suklestėti nekrologų rašeivos, net nereikės galvoti užuojautos žodžių - vienas mygtuko paspaudimas ir jūs nusiperkate originalią žinutę. FB mums nebesiūlys  priimti į draugus numirėlių, kaip dabar dar pasitaiko - tai tik techninis nesklandumas, kuris bus greitai išspręstas. Totali demografinė kontrolė - visos fb avelės bus suskaičiuotos ! Dideliame monitoriuje bus matomos - užsidegančios ir užgęstančios švieselės. O M.Zuckerbergo išėjimas (jei mokslininkai nespės išrasti nemirtingumo eliksyro) į aną pasaulį, bus toks pompastiškas kokio šis dar nematė ! Tad S.Jobso išėjimas, pasirodys subtiliu gedulu.

Kita sekcija - ”Namai ir Gyvenimas” - tai socialinio statuso afišavimas. Jau dabar oficialiai siūloma pasipuikuoti savo nauju automobiliu ar namu: Ei, jūs nevykėliai pažiūrėkit koks pas mane ”mersas”, koks mano namas!  Šiuo metu apie tai gali skelbti žmonės, kuriems tai aktualu. Kaip minėjau ateityje, viskas bus kruopščiai suklasifikuota.

”Sveikata ir savijauta” - pagirtinas skyrelis, bet kam žmonėms skelbti apie savo defektus, kai visi nori būti tobuli ? Tai neįkainojama informacija gydytojui ir priešininkui bokso ringe, bet tik idiotai gali afišuotis apie lūžusį kaulą. Ir fetišistiškai talpinti traumos nuotraukas. O apie mestus žalingus įpročius ir neverta nė kalbėt, žmonės dažnai prie jų sugrįžta, viskas žinoma priklauso nuo žmogaus valios ir sveikatos. ”Naujuose mitybos įpročiuose” jūs laisva valia galite informuoti, kokio maisto kulto propaguotoju tapote - vegetaru, veganu ir t.t. Neabejoju specializuotos kompanijos pasibels į jūsų virtualias duris su fantastiškais pasiūlymais. Bendraminčių bendruomenės pakvies prisijungti prie jų rato.   Kaip visi suprantate šviesiojoje ateityje ši bio-informacija bus kaupiama nuo pirmojo žmogaus  oro gurkšnio įkvėpimo iki paskutinio atodūsio.

Skyrelyje ”Vieta” jūs galite pranešti kur jūs ir su kuo esate šiuo metu. Kai kurie žmonės jau dabar praneša kur geria ar šika. Sako tai neįkainojama informacija vagims ! Ateityje nereikės rūpintis dėl šio menkniekio - visur patalpinti sensoriai identifikuos jūsų mikročipus, jūsų jūdėjimas bus matomas kaip ant delno JIEMS. Jau dabar jūs esate potencialiai sekami mobiliųjų telefonų pagalba.

Artimiausios ateities produktas - ”Kids FB” kuriame gyvens mūsų vaikai, jiems bus aktyviai kišama į galvas kokius žaislus pasirinkti, kokį maistą valgyti ir panašus šlamštas. Pasiekus atitinkamą amžių, jie bus perkelti į ”Teen FB”, o vėliau  į suaugusiųjų FB. Viskas suklasifikuota - viskas sudėta į lentynėles !

Ateityje FB dar intensyviau medžios  žmones - visi bus sužieduoti, visi bus sujungti į globalią šeimą. Be FB anketos  niekas  nebus priimtas į darbą. Facebookoholikų skaičius neišvengiamai sparčiai augs ! Kursis klinikos šiems nelaimėliams gydyti ( tikriausiai jas pirmiausiai įkurs kokie tai humanistai bet galiausiai jos taps monopolizuotu korporacijų verslu). Atsiras žmonių, kurie bėgs kuo toliau nuo šios civilizacijos - atgal į gamtą, kaip kvietė Volteras. Kaip visada atsiras kovotojų prieš FB sistemą, už žmonių teises, kurie ras skyles šioje matricoje. Taip pat piktieji genijai - vogs žmonių identifikacijas, rengs kiberteroro atakas. Turčiai toliau krausis turtus - nes jie žinos mūsų poreikius ir įpročius nuo A iki Z, o varguoliai euforijoje toliau žiaumos šį virtualų narkotiką.

Taigi mes jau pardavėme sielą šiam Velniuj. Mes sparčiai klimstame į išpranašautąjį  A.Huxley ” Puikų naują  pasaulį”, o  FB yra mūsų soma *. Kas nutiks artimiausioje ateityje jūs ir  patys pamatysite.  Ar mano niūroji anti-fb vizija ( daugelis tikriausiai tai pavadins paistalais) išsipildys - nežinia… Nes realybė dažnai būna fantastiškesnė už mokslinę fantastiką.

Jūsų facebook’oholikas

P.S. Šie žodžiai  tikslingai pirmiausiai yra skelbiami per fb, kad pasklistų kaip virusas, nes mes visi senai jau FBV(irusu) infekuoti…

* soma - A.Huxley išgalvoti ateities narkotikai

20:54/23.01.2012

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

  1. sužavėta;D

Rašyti komentarą