BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Mažoji Facebookoholiko Išpažintis

Rytas. Vos pabudęs įjungiu velnio mašiną – laptopą. Užkuriu interneto naršyklę ir neriu į virtualųjį pasaulį. Reikia atgaivinti savo atmintį. Ką gi aš ten veikiau vakar toje Pandoroje* tarp visų tų avatarų* ? Jaučiu kažką negero !

O, Dievulėliau ! Vakar Jai parašiau “Laišką” – kokio kilometro ilgumo, velniai žino kokio gilumo. (Panašus į tą, kurį dabar dabar skaitysit penkias dienas). Pradedu skaityti - prasideda verkšlenimai: aš Tave myliu, pasiilgau, negaliu be Tavęs gyventi, einu iš proto, man sunku, kodėl neberašai ?, sugrįžk, aš pasikeisiu… Galiausiai paprašau išmesti mane iš savo draugų rato, nes man ranka nekyla… (nebegaliu žiūrėti į Tavo besišypsantį veidą ir kažkokį asilą apsikabinusį Tave. Man plyšta širdis iš skausmo. O šypsena Tavo dieviškai nuostabi !). Pamiršau parašyti, kad atiduočiau savo plautį, jei tau jo reikėtų, net jei Tu nenori vaikų.  Žodžiu visiems iki skausmo girdėta Istorija. Laiško pabaigoj prisegiau iš Youtube’o  Mūsų dainą – priminti  visas kartu patirtas laimės akimirkas. Visa mano FB siena išmarginta dainomis ir  dedikuotomis jai, su topinėmis frazėmis: “Savo gyvenimo Meilei”, savo Mūzai, kai kurioms dainoms net nereikėjo ekstra žodžių, kaip FOJĖ “Sugrįžk”.  Dar n kartų prispaudžiau “patinka” ant jos foto, kurių dar nebuvau spėjęs pažymėti anksčiau. Pamatau, kad vakar  man buvo užėjęs neurozės priepuolis. Na ką gi prisidirbau pagal visą programą !

Vakar surengiau visą savo mėgstamiausių dainų pageidavimų koncertą: gatvės poetų neapykanta liejosi – lietuvių, rusų, anglų kalbomis, pankrokeriai raižė savo gytarumis, metalistai daužė būgnais, lyriškieji rokeriai liūdino savo baladėmis, nekaltos vaikystės dainos vertė kauptis ašaroms, o saldusis internacionalinis popsas kėlė šypseną ir džiaugsmą. Taigi mano siena buvo apdrabstyta tikra muzikine mišraine, kurioje nebent trūko tik vieno akcento – Mocarto garsų prieskonio.

Trumpas vizitas į vonią. Grįžęs kambaryn pasiimu velnio mašiną po pažastim ir nusileidžiu žemyn į virtuvę. Užsiverdu arbatos. Lauke geidulingai šviečia saulė. Juoda arbata su citrinos grežinėliu jau garuoja. Išeinu į kiemelį, nepamiršdamas pasiimti ir savo neatskiriamojo draugo. Išsidrėbiu žalioje plastmasinėje  kėdėje. Prisidegu cigaretę. Įsijungiu “komsomolkės” internetinį puslapį [komjaunimotiesa.lt] peržvelgiui kas darosi Tėvynėje ir visame margajame pasaulyje. Greitai man visas tas reikalas pabosta ir teleportuojuosi į mėlynąją planetą, ten kur gyvena visi mano pažįstami avatarai.

Esu informuojamas, kad šiandien mano seno gero draugo gimtadienis. Man pasiūloma net išsiųsti idiotišką virtualią atvirutę – kokia pigi butaforija, tikra beskonybė. Brūkšteliu pora nuoširdžių pirmų galvon šovusių žodžių kratinį. Tai kas gimsta šią akimirką, niekada neieškau specialių sveikinimų internetiniuose puslapiuose.

O ! Iš kojų verčiančios naujienos – išsiskyrė mano pažįstamų draugų pora. Na aš kažką jau seniau buvau girdėjęs apie artėjantį krachą. Antraštės ant jų sienų mirguliuoja nuo draugų palaikymo žodžių. Nutariu nesikišti su savo užuojautos vėliava – šiame kare nėra vietos Šveicarijai.

Moterys, kaip visuomet nori kvepalų, makiažo sesijos ir velniai žino ko dar ten. Jos vėl, kaip ir kiekvieną dieną dalinasi nuorodomis: PASPAUSK PATINKA, DALINKIS IR LAIMĖK. Žodžiu patrešk internetą šiukšlėmis! Kai kuriuose puslapiuose netgi įsakoma parašyti žodį NORIU - antraip vaike net nesapnuok gauti šį žaislą. Koks žmogiško orumo pažeminimas.

Nėra dienos, šiandien ne išimtis  be foto  bučinys, namas, bikinis ir panaši velniava pagal pirmają vardo raidę ar horoskopo ženklą. Mačiau, kaip vienas anoniminis šmaikštuolis tikriausiai neapsikentęs šio vaikiško absurdo, demotyvacijos tinlapyje patalpino 31 vaginos foto pagal gimimo dieną.

Pažįstamas gėjus “pabakstelėjo”. Ko jis tikisi, kad parodysiu kokį nors dėmesį ? Ir iš viso kokie gudragalviai sugalvojo šią idiotišką funkciją, kuri man primena mergaičių tampymą už kasų pradinėse klasėse, kuomet vaikai nori sulaukti dėmesio.

Anekdotų karalius vėl talpina anekdotus bei foto ir video  juokelius. Pusė iš kurių jau mano skaityti ir matyti užvakar. Betgi ne visi juos žino ! Paspaudžiu ant nuorodos ir atsiduriu anekdotų puslapyje. Gera juoko dozė garantuota, tačiau nieko nėra tobula ir prasideda anekdotų kartojimasis. Ta pati melodija groja lyg subraižytas kompaktinis diskas. Tautiečiai burnoja vienas ant kito už besakį spaninimą, atsiranda net gudručių kurie užsiima internetine prekyba siūlo pirkti mobiliuosius telefonus.

Užgesinu nuorūką. Einu gamintis pusryčių/pietų. Paleidžiu gabalą per Youtube’ą žinoma pranešdamas visam svietui ką klausau ! Ruošiuosi gaminti visų viengungių patiekalą “Numero Uno” – kaiušinienę. Apie šį kulinarinį šedevrą nutyliu savo avatarams – nereikia man kreivų šypsenų, juk aš ne Jamie Oliver’is. Neskaitau virtuvės korifėjų biblijų, bet kai  kai apima įkvėpimas kartais paeksperimentuoju.

Žvilgt į ekraną, o ten jaunosios namų šeimininkės  gamina savo šedevrus. Viena kepa tortą, kita gamina egzotišką patiekalą – kol vyrai darbuose ir po to meta šias grožybes tiesiai mums ant ekranų. Nuryju seile. Pas mane šį kartą vėl kiaušinienė (kaip ir vakar ). Pradarau šaldytuvą – tekšt aliejaus butelys iškrenta ir išsilieja riebia bala. Popieriniu virtuvės rankšluoščiu nusausinu katastrofos vietą ir toliau vykdau savo misiją. Supjaustau čipolino galvą. Vargšas svogūnas jau spėjo išleisti savo žalią pankišką skiauterę, kuri reiškia artėjančią jo egzsistencijos pabaigą. Supjaustau visiškai nestebuklingus grybus. Truputis meksikietiškos atgaivos mano gomuriuj čili pipiriukas. Atėjo kiaušinių plakimo metas… ir du niekada negimsiantys viščiukai išsitėškia ant linoleumo.

Suskamba telefonas. Kviečia padirbėti, aš kaip darbščios tautos atstovas neatsisakau padėti, nors kelionė užims tiek pat laiko, kiek ir pats darbas.  Planavau vakare maloniai pastumdyti alaus bokalus su draugeliu pabe, tad sudie malonumams, c’est la vie *!  Tuo metu man gimsta mintis, kurią metu į karštajį eterį dvikalbe: “GERIAU ŠŪDINA DIENOS PRADŽIA, NEI PABAIGA :D /  IT’S BETTER SHITTY BEGGINING OF THE DAY THEN ENDING :D  A.V“. Nepamiršdamas nurodyti autorystės, o dėl vertimo tobulumo nesuku sau galvos !

Patiekalas paruoštas ir aš prisėdu prie savo elektroninio altoriaus. Kol žiaumoju maistą, stebiu kas darosi virtualioj erdvėj. Internetinis orakulas mane informuoja kiek procentų laimingos šiandien mano pažįstamos merginos – kas 100%, 80 %  o kas tik 20%. Norėtusi pareikšti užuojautą tai nelaimingąjai, bet susilaikau nuo savo samarietiško sumanymo. Gal ir man reikėtų pasitikrinti savo laimės indeksą ?

O kas geriau žino, kas mums šiandien nutiks jei ne šventieji horoskopai ? Vienas naujienų portalas, kurio prenumeratorius esu, pastoviai skelbia šias suras* - aš net neprašiau šios malonės. O štai kai kurios mano pažįstamos kasdien gauna NEMOKAMUS horoskopus, jos informuotos, kad Saulė tranzuoja pro šeštajį Urano trikampį, Mėnulis teka ties Merkurijaus kryžiumi ir dar daug kosmoso paslapčių. Prisipažinsiu ir aš kadaise, kai jaunas buvau, norėdavau sužinoti kas laukia manęs šiandien, kol nesupratau horoskopų gaminimo specifikos ir tikslo – suteikti šviesią ateitį žmonėms ! O jeigu kas nors bus ne taip čia kalti tolimieji dangaus kūnai, bet ne tu varganas žmogeli – žemės dulke !

Ekrane matau kaip bėga laikas ! Jaunosios mamytės dalijasi savo augančių vaikučių nuotraukomis – savo gyvenimo džiaugsmu.  Kai kurioms iš jų tai vienintelis ir brangiausias turtas, nes baigėsi amžinomis turėjusios būti santuokos. O kelių šių vaikų tėvu galėjau būti aš ? Jei kitaip būtų susiklostęs gyvenimas, tikriausiai dabar nerašyčiau šios istorijos. Tačiau kas būtų jei būtų – mokslinę fantastiką palikime jos megėjams !

Įdedu į FB savo  naujausią istoriją apie FB ateitį. Ir pirmą kartą paleidžiu milžinišką spamą, išsiuntinėju ją elektroniniu paštu daugiau nei šimtui adresatų. Ištikimiesiems savo skaitytojams, seniems pažįstamiems ir netgi atsitiktiniams vienkartiniams draugams ( su kuriais buvo apsikeista tik kontaktais). Taigi pažiūrėsiu, kaip suveiks šis marketinginis mano žingsnis.

O man jau laikas lėkti darban ! Pasiimu rankinę ir maunu pro duris. Dūmydamas dūmojantis dūmiu į stotį. Įšoku traukinyn, kuris iš pietų mane neša į šiaurę, skrosdamas per pačią Londono širdį. Vagone išsitraukiu švirkštą amžinąjį – S. Jobso daikčiuką ir susileidžiu virtualybės kaifo.

Aš vėl Pandoroje* tarp savo avatarų ! Matau mano pažįstamas politikierius paskleidžia savo propogandą – informuoja ką nuveikė gimtojo miesto taryboj. Sveikintinas dalykas ! Na, bet aš ne jo rinkėjas.

Aš kaip ir jis skleidžiu savo propogandą – antivalstybinę, anarchistinę, antikapitalistinę ! Talpinu nuorodas į tinklalapius – kaip vyriausybės visame pasaulyje spaudžia lyg citrinas paprastus žmones. Pasidalinu gatvės poetų dainomis, ypač žavi rusų meistrai, kurie apdainuoja putiniškos demokratijos dujų šilumą. Kaip žmonės kovoja už savo teises visame pasaulyje, o Lietuva vis miega giliu lietargo miegu. Kaip maži herojai griebiasi paskutinio šiaudo ir paaukoja savo gyvenimus, kovodami su godžiais biurokratais, tiesiog nušaudami juos pridvisusiuose kafkiškuose kabinetuose.

Ant ekrano sušmėžuoja gerosios  vilties pranašė – tai mano buvusi bendradarbe filipinietė, motinos Teresės gerumo žmogus, kokių reta šiame pasaulyje ! Nesu jos matęs piktos per tuos vienerius metus kai dirbome drauge, tik palankiai klusnią ir darbščią bitutę. Ji  skleidžia savo gerąją žinia: nuostabiomis  nuotraukomis su biblijos citatomis. Dėkoja Kristuj už savo dukters sėkmingą rankos sugijimą !

O už lango betono džiunglės su savo nuostabiausiais stiklo ir metalo baobais šmėžuoja, bet man nė motais. Aš toli nuo šios pilkumos – ištirpęs virtualybėj. Štai ir konspiracininkas, kaip Pilypas išdygsta iš kanapių, mano mažajame ekrane. Jis iš savo kišenės visuomet ištraukia vis naują kortą ! Pastoviai duoda peno mano smegenims. Informuoja mus, kad negalima pasitikėti korporacine žiniasklaida, apie ateinančią cenzūrą į internetą, godžiuosius bankininkus ir sąmokslininkus farmacininkus, dangų raižančius lėktuvus, kurie purškia chemtrail’us – dezinfekuojančius mus apačioje lyg kolorado vabalus. Jis tikras pozityvo dinamitas, sveiko gyvenimo būdo karys.  Dabar jis užveda smagią diskusiją: “Ar žinot kas sukūrė NARKOTIKUS? „ Turiu pakankamai laiko, tad įmetu savo komentarą. Aš šmaikščiai pabendrauju su kitais avatarais. Traukinys lyg sliekas sulenda į žemę ir… AMEN ištirpsta Pandora. Girdėjau vasarą įdiegs internetą požeminėse Londono metro stotyse, kaip sakant viskas turistų patogumui. Galutinė stotis ir aš nešu savo užpakalį laukan, kur šviežias oras ir šviečia saulė.

Prie traukinių stoties pamatau nuostabų baltą dviratį  - prirakintą amžiams, dviračiams skirtoje vietoje. Jis apkaišiotas gėlių puokštėmis ir atvirutėmis, pasipuošęs leopardo uodega. Padarau jo nuotrauką. Man patinka fiksuoti šiuos metalinius žmonių draugus metropolyje, jei gyvenčiau Amsterdame ar Kopehagoj nežinau ar būčiau jais susidomėjęs. Šį atvaizdą  išsiunčiu tiesiai  į savo dviračių albumą, kad smalsuoliai galėtų įvertinti ! Kartais susilaukiu pagyriamųjų žodžių iš pažįstamų fotografų, žaviuosi jų filosofinėmis nuotraukomis, kurios atgaivina sielą. Jie Pandoroje skleidžia  gerąją propogandą – reklamuodami savo verslą – įamžinantį grožį ir laimės akimirkas. Na ir pats mėgstu dažnai palandžioti po kitų fotoalbumus – paklaidžioti po naujus miestus ar tuos, kuriuose kaidaise pats valkiojausi, nepraleidžiu progos paspoksoti į draugių drauges. Atitinkamas rakursas, makiažas, tinkamas apšvietimas, o ir photoshop’as  (dažniausiai žvaigždės piktnaudžiauja šia prabanga, nei eiliniai piliečiai)– daro stebuklus ! Realybėje dažnai žmonės neprimena  tų personažų iš nuotraukų !

Įsėdu į autobusą, užsiropščiu į antrą aukštą iš ten gyvenimas matosi geriau. Pamatau, kad į mano virtualųjį  pasaulį beldžiasi du nauji draugai. Kas jie ? Viena viešnia iš Mozambiko, mano buvusio bendradarbio draugė/pažįstama. Kas ji man tokia ? Iš karto padarau jai abortą ! Aš nepriimu jokių prašalaičių, be gerų draugų rekomendacijų kurių nesu sutikęs gyvenime. Man nesvarbu iš kur šie piliečiai bebūtų - mano gimtojo miesto,  Niujorko ar Vladivostoko. Pamenu tuos laikus, kai visokie idiotai  prašydavosi priimami į draugus, mat jiems reikėdavo   surinkti tūkstančio  žmonių būrį. Pasitaikydavo ir tikrų aferistų, kaip “matau gyveni Londone, gal nori pradėti verslą ?”. Taigi  antrasis naujas draugas – klasiokas, su kuriuo prieš 20 metų gal sedėjom vienam suole, nepamenu. Prabėgus amžiams – mes nieko neturim bendro !  Bet dėl šventos ramybės priimu į savo fb gentį. Manau ir pas jus pasitaiko tokių draugų su kuriais vieną kartą išgerinėjot, dulkinotės ar uostėt kokainą arba darėte visai nekaltus dalykus. Kaip sako vienas mano geras draugužis Velnias: “aš tokius žmones laikau dėl kontakto, maža  kada jų prireiks”. Ir tai yra šventa tiesa ! Kas nesutinkate galite mesti šūdo gabalą ant mano fb sienos.

Parduotuvėlėje nusiperku sumuštinį ir nužygiuoju į darbą – hostelį skirtą žmonėms su psichine negalia. Įvyksta penkių minučių informacijos perdavimas: kas šiandien nutiko. Tiesą pasakius o gi nieko ypatingo. Visi tvarkingai nurijo savo piliules. O po to mes su kolega iš Nigerijos pradedame marinuoti laiką. Pasakoju jam apie šlovingąją mūsų istoriją – nuo viduramžių iki tarybinės okupacijos, nepamiršdamas užsiminti apie  mūsų dienų aktualijas ir pasididžiuoti antrąja religija. Pasiteirauju apie n metų besitesiantį krikščionių musulmonų konfliktą , korupciją ir naftos verslą jo tėvynėje. Valanda prabėga smagiai ir prasmingai.  Jam laikas tepti slydes – baigėsi darbo valandos. Vos jis pradingsta pro duris. Sėdu prie kompiuterio, surenku slaptažodį, žinau, kad administratoriai mato kiekvieną mano žingsnį internete, bet tai man  nė motais. Aš vėl grįžtu į virtualybę!

Pamatau Vaiduoklį! Jis retas svečias mėlynojoje planetoje. Jis išdavė man paslaptį, kad užsuka čia tik pasiimti foto iš  savo albumų. Pamenu tuos laikus, kai jis mirko šioj erdvėj. Kaip koks paauglys sedėjo Farmvilyje, aš žinoma juokiausi  iš jo užsiėmimo, bet galiausiai prisijungiau prie FB.  Draugų raginamas net užsiregistravau toje fermoje. Nei vienos avies neužauginau, nei vienos morkos nepasodinau, tiesiog padėjau kitiems ūkininkauti – jie gaudavo kažkokias privilegijas, kaip kokie ūkininkai subsidijas iš ES, kad turi daug daug kaimynų. Tai buvo pirmasis ir paskutinis Šūdvilis, kuriame buvau apsistojęs. Draugai pastoviai (iš tiesų tai žaidimų organizatoriai) kviečia prisijungti, o aš tuos pakvietimus traiškau kaip tarakonus. Mano gentyje yra ir Vaiduoklis Nr 2.  Jis išėjo iš FB (ir aplamai iš pasaulietinio gyvenimo), o savo avatarą paliko pusbroliuj, kad tas galėtų naudotis žaisdamas mafijos karus. Yra pas mane tokių kurie panašūs į tuos vaiduoklius, jie užsuka čia kartą į pusmetį. Laimingi žmonės ! Jiems yra ką veikti ir realybėje, sakau jums nuoširdžiai be kruopelytės sarkazmo ! Vieno pažįstamo kažkada paklausiau kodėl tu ne fb ? Jis man atsakė: “Ką aš durnas ? Kad mane mano boba pagautų su kitom !”.

Taigi sėdžiu aš sau ofise. Nuobodybė. Visos pacientų bylos jau seniai perskaitytos. Didysis skandalistas išsiųstas į sugriežtinto režimo ligoninę. Ramybė. Atsibosta tuščiai žiūrėti į monitorius, kuriose niekas nesikeičia. Pažvelgiu pro langą ir parašau eilėraštį “kaip aš gyvenu”.  Aš kartas nuo karto įmetu savo poezijos į  internetinę erdvę , dažnai persmelktos bodleriško liūdesio, A.E. Po juodumos, bet kas šiais laikais skaito poeziją a ? Tikinčios romantika panelės, juk  tikri vyrai neskaito tokių seilių, nebent tai įvyniota į hip-hopo vatą.

Pamatau “online” blondinę, ji taip pat sėdi ofise tik už  tūkstančio mylių. Stumia laiką FB erdvėj. Ji man  visada pakelia nuotaiką, kasdien pažerdama moteriškos išminties perliukų. Traukia juos iš slapto puslapio ! Dažniausiai tai anoniminiai posakiai, bet pasitaiko ir didžiųjų moterų minčių. Neretai užgaunantys vyriškają rasę.  Pradedu su ja bendrauti ir.. pyst man nukerta prieigą prie interneto !

Kažkoks tai nigerietis  prisijungia prie sistemos, nes mes naudojame tą patį slaptažodį. Aš ir vėl prisijungiu, matau kad jis ieško nekilnojamo turto Lagose, bet mano laikas baigiasi. Palaukiu keletą minučių ir vėl bandau ir vėl pralaimiu kovą, jis turi tikriausiai kažkokių tai vudu galių. Užknisa, kad kartais nieko negaliu padaryti, net darbo reikalais ! Vieną kart ant Google – norėjau parašyti, (jis puikiai mato kokiam puslapyj esu) atsijunk gerbiamasis (šikniau), man reikia darbą padaryti !!!!! Spjaunu  į šį reikalą ir išsitraukiu savo IPhone’ą, blondinė jau išgaravo !!!

Mane gamta šaukia ir išlekiu ten kur karaliai pėsti vaikšto. Reikalas rimtas – laiko marios ! Prisėdu. O,  pakvietimas ! Rastamanas kviečia eiti į drambliambeiso ir regi džangl tūsą ! Man giliai ant to nusišikt, nei aš skrisiu į tą Vilnių, nei aš tokios muzikos fanas (Bobo Marlėjaus kelias dainas paklausau ir viskis)! Jis pastoviai siunčia tuos pakvietimus, kartą paklausiau jo kodėl tu siunti ? O jis man atšovė – “na aš visiems savo draugams (o jų 1060!) tai siunčiu, net tam draugui kuris pasikorė” (!)

Pamatau vieną niekšelį ir nuskinu jam skalpą ir metu šiukšlių dežėn pavadinimu ; “Ex draugai “ Iš karto ant dūšios geriau pasidaro !

Parašau ataskaitą ką šiandien nuveikė hostelio gyventojai – kas šiandien turėjo lankytojų, kas kiurksojo savo kambariuose, o kurio aplamai nemačiau. Susirenku savo mantą ir lekiu namo ! Autobusas. Traukinys.

Įsidrėbiu ant sedynės ir vėl pasineriu į virtualybę.

Vaikas kviečia visus savo fb draugus  į  svečius atsigaivinti alkoholiniais gėrimais. Viduryj savaitės ! Družbanas patalpina nuotrauką –  banano viduriuose  padaryta pypkutė žolei rūkyti (tikriausiai jo tėvai dar nesinaudoja FB). Taigi jis pasiruošęs atsipūsti po sunkios darbo dienos.

Sporto fanas kaip visada mus informuoja apie įvykusių rungtynių rezultatus, užveda diskusijas apie būsimus mūšius. Ir kaip visuomet džiaugiasi savo komandos pergale (sumaldamas į miltus oponentus) arba liūdi po pralaimėjimo, nepamiršdamas priminti apie saldūjį kerštą.

Patikrinu savo skaitytojų reakcijas – blankokos ! Nutariu griebtis, kitokios taktikos – asmeniškai reklamuoju savo produktą, kaip sakant akis į akį. Žmonės pažada paskaityti, kai turės laiko – daugumą labai užsiėmę. Vienas pamatęs teksto ilgumą – pasako tikrai neskaitysiąs ir nueina toliau žaisti savo mafijos karų… Mano telefono baterija išsikrauna. Ir  vėl sėdžiu realybėje.

Iš savo rankinės išsitraukiu knygą – H.Hesės “Stepių vilkas”. Pamenu ją skaičiau mokyklos laikais per vasaros atostogas, nes buvo liepta!  Ačiū lietuvių kalbos mokytojai! (Ši knyga iš tiesų gimdo naujus stepių vilkus ). Tada likau ja sužavėtas, bet metams bėgant pamiršau jos turinį. Dabar vėl skaitydamas po penkiolikos metų, suprantu koks aš buvau žalias, kaip šios knygos viršelis. Kaip aš supanašėjau su šios knygos herojumi, žengiau panašiais klystkeliais kaip ir jis. Kad aš sėdžiu savo sudegusiame “Magiškajame teatre”…

Parsidanginu namo. Užkuriu savo velnio mašiną. Godžiomis blizgančiomis akimis lyg susišovęs heroino narkomanas,  pajaučiu euforiją beskaitydamas atsiliepimus apie savo rašliavą. Matau, kaip žmonės iš rankų į rankas dalinasi mano niūriais apokaliptiškais pamąstymais apie ateitį.  Pas Vaiką taip nieks ir neatvažiavo, tad jie su kambarioku ikūrė grupę “Emi…”berūkydamai kaljaną  ir užgrojo su kaimynais. Kas kaip moka , tas taip ir linksminasi šiame sudužusių žmonių mieste [Londone] nuo:  salsos vakarų iki  ištvirkusių svaigalų…

Sporto faną užima nuostalgija ir jis pradeda leisti 80/90 šlagerių hit-paradą. Aš spaudžiu palaikymo mygtukus ir išjungiu velnio mašiną…

Kai tamsa apgaubia mano akis, aš pradedu suprasti kad man JAU laikas eiti pas fbpsichiatą ir prisijungti prie kokios nors ANONIMINIŲ FACEKOOKOHOLIKŲ GRUPĖS…

(FB NARKOMANS)

**** ****

*Pandora -  planeta  apgyvendinta protingų bendruomeninių čiabuvių - navių,  J.Cameron’o filme “Įsikūnijimas” (”AVATAR”).

Pandora (graikų kalba καλον κακον – gražioji bėda) graikų mitologijoje – pirmoji moteris, sukurta Dzeuso kaip dalis bausmės žmonijai už tai, kad Prometėjaspavogė ugnies paslaptį.

Pandora = Facebook

*avataras - žmonių dirbtinai sukurtas navių kūnas, kurį interaktyviai gali valdyti keli genetiškai tinkami žmonės kolonistai.

Avataras – dirbtinė internetinė asmenybė, kurią žmogus naudoja virtualioje erdvėje (internete) bendraudamas su kitais.

Avataras (Sanskrito kalba, अवतार, Avatāra, pažodžiui: nusileidęs) - į žemę nužengęs ir į mirtingą būtybę (žmogų arba gyvūną) įsikūnijęs dievas, kuris taip siekia “išgelbėti pasaulį”, atstatyti “įstatymą” ar apginti savo garbintojus.

Avataras = Tu

*c’est la vie -  [se lia vii } toks gyvenimas (pranc).

*sura – Korano dalis (114 surų = 1 Koranas)

TIKIUOSI, GERAI PRALEIDOT  LAIKĄ SU MANIMI ? IŠTIKO JUOKO PRIEPOLIS? ne?

airiz.blogas.lt

Rodyk draugams

FACEBOOK’OLOGIJA

”Jei Tavęs nėra čia, vadinasi Tu neegzistuoji” - toks (ne)oficialus Facebook’o devizas laukia mūsų netolimoje ateityje. Kai aš prisijungiau prie FB  buvo 100 mln. vartotojų šiandien jų jau apie 850 mln. Kiek iš jų šunų, kačių ir realių žmonių mums paprastiems mirtingiems neduota žinoti. Bet galbūt pats Markas Zuckerbergas jau žino tai seniai.

Noriu pakalbėti apie Facebook’ologija - ateities mokslą ir religiją viename, mūsų egzistenciją virtualybėje. Kaip žinia pirmieji facebookologai dirbs (o gal jau dirba ?) slaptosioms tarnyboms ir korporacijoms. Aišku kai ši yla išlys iš maišo, šis  mokslas bus pradėtas dėstyti prestižiniuose universitetuose. Jo studijos kainuos pasakiškus pinigus, aišku laikui bėgant kainos kris ir galbūt viena diena bus prieinamas net išrinktiems varguoliams. Taigi kiekviena kompanija turės savo facebookologus, kurie pasitelkę specialias programas - analizuos būsimų darbuotojų kandidatūras nuo A iki Z :  jų lojalumą, įpročius, charakterio savybes ir kitus parametrus. Užteks jiems patikrinti  jūsų patalpintą nuotrauką - ir iš jūsų akių bus nustatytas  girtumo laipsnis ar kokias nelegalias medžiagas jūs vartojote tuo metu. Taigi kas ruošiatės pasukti į didžiąją politiką, išlikite jau dabar morališkai švarūs, jūsų priešai nesnaus ir visada pasinaudos  kompromatu. Žinoma visada bus galimybė nuslėpti praeities nuodėmes už didelius pinigus.

Ši žavioji ateitis jau prasidėjo !!! Jos pirmuosius žingsnius jau matome dabar. FB sukūrė šauniąją ”Laiko juostą”, kurioje laikas fiksuojamas prieš fb erą ir jos eros metais. Ką tu veikei prieš šią erą, savo nuožiūra  savanoriškai daliniesi informacija, kartais padedamas draugų, kurie net neatsiklausia tavo leidimo dėl informacijos konfidencialumo. O kai tu tapai šios bažnyčios nariu  - tavim jau pasirūpino ! Tu gali atsekti kiekvieną savo žingsnį kuomet peržengei šios šventyklos duris,  bet ne tik tu vienas !!! JIE seniai žino kiekvieną tavo  žingsnį čia, nes ši informacija amžina. Mes atėjome čia savo valia iš pradžių dažnas vedamas mados klyksmo, vėliau spiriami realybės. Įbridus į šią upę iš jos nebeįmanoma išlipti. Galima išeiti laikinai, bet visada durys atviros grįžimui.  Mes tapome virtualiai nemirtingi -   taip mes pardavėm save Matricai.

Jau dabar  tėvai kuria savo kūdikiams jų anketas, kurie  turi savo foto albumus, draugų ratą ir netgi savo mėgstamus filmus. Puikus kąsnelis -  pedofilams ! Nesu dorovės policijos pareigūnas, bet pasakysiu tiesą - tai nėra (dar) legalu, nes vartotoju galima tapti tik nuo 13 metų. Bet tas netrukdo mano vienuolikamečiui pusbroliuj, tapti 21 metų vaikinu ir gyventi normalų socialinį gyvenimą. Arba kitam padirbėti pasaulinio lygio kompanijoje, baigti universitetą, būnant tik aštuniolikos, o realybėje - žinoma dar tebetrinti mokyklos suolą :) Nes internetas - tai laisvė, žmonės išreiškia save kaip nori ir moka, deja nebeilgai… Nebeliks jokių kaukių, po kuriomis mes taip mėgstame slėptis - tik realūs žmonės ! Jau dabar FB identifikuoja žmones, štai jums gyvas pavyzdys Salmanas Rushdis ”Šėtoniškųjų eilių” autorius. Visagalis FB savavališkai pervadino jo anketą į Ahmedą Rushdį (taip įrašyta jo pase). Rašytojas laimėjo kovą prieš šią korporaciją ir susigrąžino vardą kokiu jis nori vadintis. Bet kiek ilgai tęsis ši demokratija - laikas parodys !

Jau dabar mes esame verčiami ‘’savanoriškai” identifikuoti save. Pavyzdžiuj tik su savo FB anketa, galite užsiregistruoti tokioj svetainėj kaip Spotify. Ir visi žiopliai (sorry jūsų draugai) mato, ką tu klausai šiuo metu :) FB korporacija šią identifikaciją motyvuoja tokiais gerais norais, kaip pavyzdžiui supaprastint apsipirkinėjimą internete. Neverta net minėti, kad tai padės užkirsti kelią būsimiems nusikaltimams, sumedžioti pedofilus ir potencialus teroristus.

Šviesioje ateityje  FB korporacija geranoriškai pasirūpins žmonėmis. Vos tik užgimus naujai gyvybei - bus užvedama byla su visais individo parametrais (akių spalva, svoris, ūgis, kraujo grupė) ir jo defektais. Tad vaikams nebereiks mamos klausti: Kelintą valandą jie gimė ? Ar kas jo tėvas. Ši informacija bus įvesta į žmogaus biometrinį pasą ar ID kortelę, bet šias atgyvenas su laiku pakeis mikročipai. Girdėjau jau dabar tokius turtuoliai siuvasi sau po oda. Iš pradžių varguoliams tai bus mados klyksmas, vėliau deja priverstinė procedūra.

Mes jau dabar esame pratinami prie šios ateities. Atsiverskite savo veidaknygę ! Asmeniniame profilyje matote - ”Gyvenimo įvykis”. Grafoje ”Darbas ir išsilavinimas” - jums siūloma įsirašyti, kada ir kur moketės, kokią specialybę įsigijote, kur dirbote, kada išėjote į pensiją. Ateityje pažadu, to jums tikrai nebereikės pildyti - už jus tikrai tai padarys atsakingieji asmenys (mokytojai, dėstytojai, darbdaviai) !

Kiekvienam žmogui sakraliniame skyrelyje ”Šeima ir santykiai” dar smagiau. Jums nuoširdžiai siūloma išlieti savo širdį: Pirmasis susitikimas (gali būti ir pirmasis pasimatymas - tai taip romantiška), nauja draugystė, susižadėjimas, vestuvės… Ateityje apie pirmąjį pasidulkinimą, žinos ne tik akto dalyviai, bet ir Centras, nes susijungus kūnams mikročipai perduos informaciją. Nebloga prevencija prieš išprievartavimus… ”Vaiko gimimas”, ”Naujas šeimos narys” - čia viskas aišku, kaip 2 x 2. ”Naujas gyvūnas” - mūsų mažieji draugai, niekada jau nepabėgs nuo mūsų, nes mes visada žinosime jų lokaciją. Tereikės nusipirkti aplikaciją ”Kur mano šuo (katinas ar gyvatė)”. ”Santykiu pabaiga” - mes vis dar iš dalies kontroliuojame šią informaciją. Kartais mūsų ex išrėkia visam pasauliui apie išsiskyrimą - kiekvienas turi teisę išlieti savo širdgėlą ! Nebūsiu moralistas - medalis turi dvi puses - vieniems šis afišavimas  nepatinka, kitiems reikia užuojautos. Tai žmogiška - tai šventa ! Manau nebeilgai tęsis ši betvarkė ir visagalė  FB bažnyčia padarys tam galą - visi tapsime morališkai išlaisvinti, skaistūs - bus padarytas galas neištikimybei ? ”Mylimojo praradimas” - netgi į šią šventą žemę veržiasi FB siūlydamas savo servisą, kaip koks antkapių kontoros pardavėjas iš Remarko ”Juodojo obelisko” besisukinėjantis laidotuvėse. Anksčiau koks nors žmogutis pareikšdavo visam svietui, kad mirė jo mylima močiutė (kad sulauktų žmogiškos paguodos iš draugų) ir net aš jo draugo draugas apie tai sužinodavau, nors man tai nei šilta nei šalta. Ciniškai pradėsiu: Žmonės miršta kasdien, bet ne artimieji  - žmogiškai pabaigsiu… Kai mirtis bus automatizuota, mes tiksliai žinosime kada paliko šį pasaulį mūsų artimieji. Centras mus informuos !? (Galbūt ne visada pvz. valstybės saugumo sumetimais).  Tuomet mus užplūs užuojautos ir palaikymo žinutės. Turėtų suklestėti nekrologų rašeivos, net nereikės galvoti užuojautos žodžių - vienas mygtuko paspaudimas ir jūs nusiperkate originalią žinutę. FB mums nebesiūlys  priimti į draugus numirėlių, kaip dabar dar pasitaiko - tai tik techninis nesklandumas, kuris bus greitai išspręstas. Totali demografinė kontrolė - visos fb avelės bus suskaičiuotos ! Dideliame monitoriuje bus matomos - užsidegančios ir užgęstančios švieselės. O M.Zuckerbergo išėjimas (jei mokslininkai nespės išrasti nemirtingumo eliksyro) į aną pasaulį, bus toks pompastiškas kokio šis dar nematė ! Tad S.Jobso išėjimas, pasirodys subtiliu gedulu.

Kita sekcija - ”Namai ir Gyvenimas” - tai socialinio statuso afišavimas. Jau dabar oficialiai siūloma pasipuikuoti savo nauju automobiliu ar namu: Ei, jūs nevykėliai pažiūrėkit koks pas mane ”mersas”, koks mano namas!  Šiuo metu apie tai gali skelbti žmonės, kuriems tai aktualu. Kaip minėjau ateityje, viskas bus kruopščiai suklasifikuota.

”Sveikata ir savijauta” - pagirtinas skyrelis, bet kam žmonėms skelbti apie savo defektus, kai visi nori būti tobuli ? Tai neįkainojama informacija gydytojui ir priešininkui bokso ringe, bet tik idiotai gali afišuotis apie lūžusį kaulą. Ir fetišistiškai talpinti traumos nuotraukas. O apie mestus žalingus įpročius ir neverta nė kalbėt, žmonės dažnai prie jų sugrįžta, viskas žinoma priklauso nuo žmogaus valios ir sveikatos. ”Naujuose mitybos įpročiuose” jūs laisva valia galite informuoti, kokio maisto kulto propaguotoju tapote - vegetaru, veganu ir t.t. Neabejoju specializuotos kompanijos pasibels į jūsų virtualias duris su fantastiškais pasiūlymais. Bendraminčių bendruomenės pakvies prisijungti prie jų rato.   Kaip visi suprantate šviesiojoje ateityje ši bio-informacija bus kaupiama nuo pirmojo žmogaus  oro gurkšnio įkvėpimo iki paskutinio atodūsio.

Skyrelyje ”Vieta” jūs galite pranešti kur jūs ir su kuo esate šiuo metu. Kai kurie žmonės jau dabar praneša kur geria ar šika. Sako tai neįkainojama informacija vagims ! Ateityje nereikės rūpintis dėl šio menkniekio - visur patalpinti sensoriai identifikuos jūsų mikročipus, jūsų jūdėjimas bus matomas kaip ant delno JIEMS. Jau dabar jūs esate potencialiai sekami mobiliųjų telefonų pagalba.

Artimiausios ateities produktas - ”Kids FB” kuriame gyvens mūsų vaikai, jiems bus aktyviai kišama į galvas kokius žaislus pasirinkti, kokį maistą valgyti ir panašus šlamštas. Pasiekus atitinkamą amžių, jie bus perkelti į ”Teen FB”, o vėliau  į suaugusiųjų FB. Viskas suklasifikuota - viskas sudėta į lentynėles !

Ateityje FB dar intensyviau medžios  žmones - visi bus sužieduoti, visi bus sujungti į globalią šeimą. Be FB anketos  niekas  nebus priimtas į darbą. Facebookoholikų skaičius neišvengiamai sparčiai augs ! Kursis klinikos šiems nelaimėliams gydyti ( tikriausiai jas pirmiausiai įkurs kokie tai humanistai bet galiausiai jos taps monopolizuotu korporacijų verslu). Atsiras žmonių, kurie bėgs kuo toliau nuo šios civilizacijos - atgal į gamtą, kaip kvietė Volteras. Kaip visada atsiras kovotojų prieš FB sistemą, už žmonių teises, kurie ras skyles šioje matricoje. Taip pat piktieji genijai - vogs žmonių identifikacijas, rengs kiberteroro atakas. Turčiai toliau krausis turtus - nes jie žinos mūsų poreikius ir įpročius nuo A iki Z, o varguoliai euforijoje toliau žiaumos šį virtualų narkotiką.

Taigi mes jau pardavėme sielą šiam Velniuj. Mes sparčiai klimstame į išpranašautąjį  A.Huxley ” Puikų naują  pasaulį”, o  FB yra mūsų soma *. Kas nutiks artimiausioje ateityje jūs ir  patys pamatysite.  Ar mano niūroji anti-fb vizija ( daugelis tikriausiai tai pavadins paistalais) išsipildys - nežinia… Nes realybė dažnai būna fantastiškesnė už mokslinę fantastiką.

Jūsų facebook’oholikas

P.S. Šie žodžiai  tikslingai pirmiausiai yra skelbiami per fb, kad pasklistų kaip virusas, nes mes visi senai jau FBV(irusu) infekuoti…

* soma - A.Huxley išgalvoti ateities narkotikai

20:54/23.01.2012

Rodyk draugams

Žuvėdros [praėjusių dienų]

Jos krykštavo ir pikeravo

Tarp saulės spindulių

Tolumoje savo keliu

Žingsnius skaičiavo laivas,

Bet kitą rytą…

Paplūdimį, kuriam

Regėjau mus

Nafta užliejo

Mano žuvėdros baltos

Įklimpo

Kraujyje juodam

Jos nebesklando

Danguje daugiau

Aš traukiu jas

Metu laužan

Praėjusių dienų žuvėdras

O jūra sunkiasi per

Akis manas

Paskendusi dvoke

Ir dūmuose mirties

Ir kyla pelenai

Praėjusių dienų žuvėdrų

2012.01.01

Great Cornard

Rodyk draugams